۱- گارانتی بین المللی:

ساعت های مچی اصل و برند دارای کارت گارانتی بین المللی ۲ساله از شرکت سازنده محصول می باشند که توسط نمایندگی رسمی برند به مشتری ارائه می گردد؛ گارانتی بین المللی یعنی اینکه شما می توانید در ایران و در سرتاسر دنیا از گارانتی و خدمات پس از فروش آن استفاده نمائید (لیست نمایندگی های رسمی برای استفاده از خدمات گارانتی در شناسنامه محصول مشخص گردیده است ) ، نمایندگی های رسمی در سرتاسر دنیا، موظف به ارائه خدمات پس از فروش و بررسی اصالت می باشند.

۲- کد رفرانس:

ساعت های مچی مارک دار اصل دارای کد رفرانس اختصاصی می باشند که در پشت درب ساعت حک شده است،با وارد کردن کد رفرانس به همراه کلمه watch در اینترنت، مشخصات محصول به همراه تصویر و قیمت در سایت های معتبر خارجی amazon , ebay) و ….. ( نشان داده می شود این مشخصات و تصویر را با ساعت مورد نظر که قصد خرید آن را دارید مطابقت دهید، هرگونه مغایرت ممکن است نشان دهنده این باشد که ساعت مچی مورد نظر تقلبی و فیک است.

۳- مقاومت بسیار بالا در برابر آب

حداقل مقاومت ساعت های مچی اصل و برند در برابر آب ۳۰ متر است، و حداکثر با توجه به رفرنس متفاوت است، هر مقداری کمتر از این عدد نشان دهنده این است که ساعت مچی مدنظر تقلبی است.مقاومت در برابر آب در شناسنامه محصول و همچنین در پشت درب ساعت حک شده است.

۴- صدا:

ساعت های مچی اورجینال ساختار ساده ای دارند، بدین معنی که صدایی که از عقربه های آن می شنوید بسیار کمتر از ساعت های تقلبی است، بنابراین اگر عقربه های ساعتی که در دست گرفته اید صدای بلندی دارد بهتر است آن را نخرید.

۵- فاکتور:

به فاکتوری که همراه ساعت مچی خریداری شده به شما تحویل می دهند دقت کنید، اگر ساعت مچی که به شما فروخته می شود اورجینال باشد حتماً در این فاکتور اصل بودن آن ذکر شده است، اگر در فاکتور ذکر نشده بود از فروشنده دلیل آن را بپرسید یا بخواهید در فاکتور ذکر کند، معمولاً از انجام این کار سرباز می زنند و می گویند این ترفند مغازه هایی است که سعی در جلب اعتماد مشتری دارند و نیازی به ذکر در فاکتور نیست، گاهی برخی از فروشندگان ارائه جعبه ای را که روی آن مارک ساعت مچی ذکر شده است برای ضمانت اصل بودن جنس کافی می دانند، این موارد نشان دهنده این است که ساعت مورد نظر فیک و تقلبی است.

این موارد برای تشخیص ساعت مچی رولکس اصل از تقلبی، تشخیص ساعت اصل کاسیو، تشخیص ساعت اصل سیکو، تشخیص ساعت اصل امگا، تشخیص ساعت اصل رومانسون، تشخیص ساعت اصل سیتیزن، تشخیص ساعت جی شاک اصل اصل از تقلبی ، و برند های امپریوآرمانی، دنیل ولینگتون، کارتیر، رادو، پتک فیلیپ،  ویولت، تیسوت و سایر برند های اورجینال ساعت مچی مهم و ضرروری است